fastPay Nedir?

Deniz Bank müşterisi olmanıza gerek olmadan, dilediğiniz bankaya ait kredi kartınızı kullanabileceğiniz, cepten cebe 7/24 ücretsiz para gönderebileceğiniz, ATM’den kartsız para çekebileceğiniz, üye işyerlerinde ödeme yapabileceğiniz mobil bir cüzdandır.

 

fastPay Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim?

fastPay uygulamasını App Store veya Google play Store’dan ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca elektrik faturalarının altına konumlandırılan QR kod ile uygulamayı indirebilirsiniz.

 

Elektrik faturamda avantaj hakkını nasıl kazanabilirim?

Herhangi bir bankaya ait* kredi kartınızla fastPay uygulaması üzerinden elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Fatura ödemenizi yaptıktan sonra faturanızın %5’i kadar fastPay hesabınıza yükleme gerçekleşir. Herhangi bir bankanın müşterisi değilseniz, bir banka hesabınız ya da kredi kartınız yok ise; Denizbank ATM’lerinden cep telefonu numaranızı girerek fastPay hesabınıza para yükleyebilir, yüklediğiniz bakiye ile elektrik faturanızı indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

*American Express kartları kampanyaya dahil değildir. 

 

Kredi kartı ile yaptığım ödemelerde herhangi bir banka komisyonu ödeyecek miyim?

fastPay uygulaması üzerinden herhangi bir banka kredi kartı ile yapacağınız elektrik fatura ödemelerinizde banka komisyonu ödemezsiniz.

 

Kampanya koşulları nelerdir?

fastPay uygulaması üzerinden herhangi bir banka kredi kartı ile yapacağınız elektrik fatura ödemelerinizde banka komisyonu ödemezsiniz.

 

fastPay uygulaması ile başka kişilerin elektrik faturalarını dediğimde de kampanyadan yararlanabilir miyim?

Kampanya süresi boyunca her ay ödemesini fastPay uygulaması ile yapacağınız tek bir YEPAŞ Elektrik faturası için kampanyadan yararlanabilirsiniz.

 

Kampanya kapsamında sağlanan avantajlı tutarı fastPay ile ödeyerek kampanyadan

yararlanabilir miyim?

Faturanızın %5’ine denk gelen tutar, elektrik faturanızı fastPay uygulaması üzerinden ödemenizi takip eden 1 hafta içerisinde fastPay bakiyenize yüklenecektir.

 

Otomatik ödeme talimatım olmasına rağmen fastPay ödeyerek kampanyadan

yararlanabilir miyim?

Evet, yararlanabilirsiniz ancak mükerrer ödeme gerçekleşmemesi için elektrik faturanızı fastPay uygulaması üzerinden son ödeme tarihinden birkaç gün önce ödemeniz

gerekmektedir.

 

fastPay Uygulaması üzerinden Elektrik faturamı nasıl ödeyebilirim?

Kredi kartınızla ödeme yapmak için fastPay uygulaması içinde sağ üstte yer alan KART EKLE seçeneğine tıklayarak istediğiniz bankanın kredi kartını ekleyebilirsiniz. Nakit ödeme için

fastPay’e bakiye yükleyerek bu bakiyeden ödeme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.fastpay.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Elektrik faturanızı ödemek için ise, fastPay uygulamasına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki aşamaları izleyerek fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • “Fatura ve Ödemeler” menüsünde “Elektrik” başlığı altında kurum olarak “YEPAŞ”ı seçin.
  • Çıkan ekranda rakamların arasına nokta koymadan “Sözleşme Hesap No” bilgilerinizi girdikten sonra “Devam” butonuna basın.
  • Bilgilerinizi yazıp çıkan faturanızı seçerek “Devam” dedikten sonra YEPAŞ fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kampanya ne kadar sürecek?

Kampanya, 15.10.2018 – 31.12.2018 tarihleri arasında fastPay uygulaması üzerinden ödemesi yapılacak olan YEPAŞ Elektrik faturalarında geçerlidir.